Spotkanie z pieskami w Grupie Rumianki

W grupie Rumianki rozpoczęliśmy kolejne zajęcia z dogoterapii. Tym razem gościliśmy w naszej sali dużego pieska rasy spaniel o imieniu Melisa oraz małego chihuahua o imieniu Poziomka, która skradła serca większości dzieci. Pieski zaprezentowały nam swoje popisowe sztuczki, a dzieci  je oceniały. Wielką radość sprawił dzieciom masaż w wykonaniu Poziomki, która przebiegła po ich plecach w zabawny sposób, zachęcana smaczkami. Na koniec przypomnieliśmy sobie też pozycję, którą należy przyjąć gdy spotkamy na naszej drodze obcego psa bez właściciela.

W obcowaniu z czworonogiem bardzo ważne są zasady, które muszą być przestrzegane, ale najważniejsze dla nas jest samo obcowanie z pieskami, możliwość pogłaskania ich, nakarmienia, przytulenia się do nich. Wszystkie aktywności dają dzieciom mnóstwo radości i wprowadzają je w dobry humor na resztę dnia.