Z wizytą u króla….

W maju Krasnoludki oraz dzieci z grup 0 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę autokarową do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było….. „Spotkanie z królem”, czyli zajęcia edukacyjne w Zamku Królewskim. Na początku spotkania z przewodnikiem dzieci nauczyły się ukłonu jaki należy wykonać witając się z królem oraz panujących na dworze królewskim i w zamku odpowiednich zachowań. Dzieci zwiedzały salę balową, salę tronową, salę rycerską, sypialnię, gabinet króla oraz salę marmurową. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem bogactwa oraz wystroju Zamku Królewskiego. Następnym punktem wycieczki był spacer po starówce. Odwiedziliśmy Syrenkę oraz karmiliśmy gołębie. Kolejnym punktem wycieczki był pięknie zielony park w Łazienkach Królewskich. Dzieci podziwiały bogactwo przyrody – zwierzęta tj. wiewiórki i pawie oraz przepięknie kwitnące kompozycje z wiosennych kwiatów.

link do zdjęć: http://www.fotosik.pl/u/Grodzisk3/album/2438541