Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Tego dnia wróżki rozdawały dla rodziców przy wejściu do przedszkola serduszka z miłym przesłaniem. Dzieci obejrzały bajkę pt. „Kocia życzliwość”. Podczas burzy mózgów wspólnie zastanowiliśmy się czym jest życzliwość i stworzyliśmy kodeks życzliwego kolegi. Zaśpiewaliśmy również piosenkę o temacie wiodącym. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup słodkości i pomoc w organizacji tego dnia.
Koordynatorzy; Pomykała- Osińska, A. Przyczka, U. Chtiej