„Bliżej Pieska”

Kontynuując realizację Projektu ” Bliżej Pieska” grupę Rumianki po raz trzeci odwiedziły psy terapeutyczne. Tym razem była u nas Springer spaniel Jarzębina oraz papillon o imieniu Borówka. Dzieci przypomniały sobie jakie zasady obowiązują kiedy chcemy pogłaskać psa, a także jak należy się zachować, gdy obok nas pojawi się pies bez właściciela. Karmiliśmy psy z miseczek, czesaliśmy je i głaskaliśmy. Pieski wykazywały się dużą cierpliwością i chętnie pozwalały nam na zabawę i  przytulanie. Podczas zajęć dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem dobrania w pary portretów psów, które nie biorą już czynnego udziału w zajęciach z dogoterapii z powodu swojego wieku.
Nasze spotkania z psami terapeutycznymi bardzo dobrze wpłynęły na całą grupę, a zwłaszcza na dzieci które wcześniej unikały kontaktu z psami. Widać, ze przełamały swoje zahamowania. Z chęcią i zaangażowaniem brały udział w zajęciach.